Cena brutto:
634,99PLN
Producent:
Pro-Ject
Udostępnij:

1030g, ciężki ciężarek dociskowy do większych gramofonów


  Docisk Record Puck RS. Jest on umieszczony na centralnej osi talerza podczas odtwarzania. Dzięki swojej wadze, stabilizuje i wyrównuje płytę na talerzu, poprawia płynność obrotu oraz redukuje wibracje i rezonanse. Jednocześnie optymalizuje odtwarzanie zniekształconych płyt. Rezultatem jest dokładniejsze śledzenie rowka przez igłę. Efekty są natychmiastowe – lepsza czytelność, więcej szczegółów i większy zakres dynamiki.

 

Podkładka Record Puck RS wykonana jest z mosiądzu i waży 1030 g  , co czyni ją najcięższą w ofercie Pro-Ject. Dzięki zoptymalizowanemu kształtowi i uchwytom na obwodzie jest łatwa w obsłudze.  Do spodu przyklejona jest warstwa filcu, która chroni płytę LP w miejscu styku z ciężarem i zapobiega przenoszeniu drgań i rezonansów.

 

Podkładka Pro-Ject Record Puck RS jest kompatybilna z niemal wszystkimi dużymi gramofonami bez gwintu centralnego. Ten obciążnik, produkowany przez Pro-Ject, jest szczególnie polecany do gramofonów Xtension 9, 10, 12, X8, X9, X10 i X12 oraz modeli z serii referencyjnej SIGNATURE . Jednak ze względu na wagę 1030 g, ten obciążnik nie jest zalecany do mniejszych gramofonów, ponieważ mógłby nadmiernie obciążać łożysko gramofonu.

 

Przed zakupem sprawdź wysokość osi środkowej talerza gramofonu:  Wysokość wrzeciona, na którym umieszczona jest płyta, nie może przekraczać 10,5 mm!

 

Record Puck RS wykonany jest z czarnego mosiądzu malowanego proszkowo i ma podklejoną od spodu podkładkę filcową.

 

Specyfikacja:

Waga: 1030g

Materiał: Mosiądz

Średnica: 78 mm

Wysokość: 27mm