AQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 mAQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 mAQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 mAQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 mAQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m
AQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m
AQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m
AQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m
AQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m
AQ TANGO 94 - Aktywny subwoofer / Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m
Kolor Tango:
Cena brutto:2299,99PLN
Ilość: szt.
Producent:
Acoustique Quality

Aktywny subwoofer wyposażony w głośnik z membraną aluminiową o przekątnej 20 cm, maks. Ciśnienie akustyczne 100 dB/1 m

Z dźwięku słyszanego przez ucho ludzkie wynika, że ilość energii potrzebna do takiego samego odczucia niskich częstotliwości jest znacznie większa od energii, która jest wystarczająca dla średnich i wysokich częstotliwości. Najniższa częstotliwość jest proporcjonalna do wielkości membrany głośnika i wewnętrznej objętości komory. Dla kolumn mniejszych rozmiarów jest to fizycznie niemożliwe, aby przenieść najniższy bas. Rozwiązaniem jest dodanie aktywnego subwoofera – specjalnego głośnika do reprodukcji najniższych częstotliwości basowych. 

Ważną rolę odgrywa akustyka i fizjologia odbioru dźwięku przez ucho człowieka. Ucho bardzo precyzyjnie odbiera kierunek, z którego dochodzą dźwięki o wyższej częstotliwości. Przetrwanie naszych poprzedników zależało od tego, czy usłyszą syk węża lub szelest liści zbliżającej się bestii. Wysokie częstotliwości rozchodzą się jak wąska wiązka, przy średnich tonach wąska wiązka zamienia się w stożek, a niskie tony rozchodzą się sferycznie. Oznacza to, że przy niskim basie do około 100 Hz nie jesteśmy w stanie określić, skąd one pochodzą. 

W momencie, gdy umieścimy klasyczne głośniki pełnopasmowe (główne) i subwoofer za słuchaczami, ucho będzie postrzegać przestrzeń głównych głośników przed słuchaczem jako źródło dźwięku. Efekt ten jest używany w wielokanałowych systemach kina domowego i może być stosowany równie korzystnie w przypadku słuchania stereo w przypadkach, gdy nie jest technicznie możliwe umieszczenie dużych głośników przed słuchaczami. Nowoczesne amplitunery, wyposażone są w specjalne wyjście sygnału dla subwoofera, gdzie cała linia basu, dla całego nagrania jest dodawana w jednym kanale audio. Rozwiązanie z aktywnym subwooferem ma również tę zaletę, że wzmacniacz nie jest tak mocno obciążony, a aktywny przełącznik w subwooferze kompensuje pasmo przenoszenia.

Podstawą aktywnego subwoofera TANGO 94  jest głośnik niskotonowy o średnicy 20 cm z aluminiową membraną dla maksymalnej szybkości i sztywności. Obudowa głośnika jest osadzona na regulowanych metalowych kolcach.

Nowo opracowany bass reflex zaskoczy zarówno fanów kina domowego i entuzjastów  gęstej muzyki rockowej.

W przypadku wielokanałowych systemów kina domowego zalecamy używanie go razem z głośnikami przednimi TANGO 98 , głośnikiem centralnym TANGO 91 oraz głośnikami surround TANGO 92 . Rezultatem będzie pełnoprawny zestaw kina domowego z doskonałym stosunkiem jakości do ceny i wspaniałymi wrażeniami słuchowymi. 

Obudowa subwoofera pokryta została wytrzymałą folią z tworzywa sztucznego z wierną trójwymiarową imitacją struktury czarnego drewna jesionowego.